Skrót artykułu Strzałka

4 październik 2021 r. w murach Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozbrzmiało uroczyste Gaudeamus Igitur. Tym samym oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2021/2022.

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na UMW

4 października 2021 r. w murach Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozbrzmiało uroczyste Gaudeamus igitur. Tym samym oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2021/2022.

Wydarzenie połączono z uroczystym pożegnaniem prof. Alicji Chybickiej, która po ponad 20 latach zakończyła pracę w charakterze kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej. W bardzo osobistym przemówieniu sylwetkę pani profesor przedstawił jej następca prof. Krzysztof Kałwak.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wręczył pracownikom Uniwersytetu Medycznego medale oraz złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi. Medale Hirszfelda trafiły z kolei do pięciu najlepszych absolwentów uczelni.

Na zakończenie inauguracji wykład „Nowe kierunki neurochirurgii funkcjonalnej” wygłosił dr hab. Paweł Tabakow, przybliżając słuchaczom meandry neuroscience.

O miejsca na UMW ubiegało się ponad 9 tys. osób. Największa konkurencja dotyczyła kierunku lekarsko-dentystycznego. O jedno miejsce starało się tam aż 27 osób. Łącznie próg uczelni przekroczy w tym roku 1400 studentów I roku, dla których przygotowano nowy program nauczania. Jego podstawowe założenie to nacisk na praktyczną naukę zawodu najpierw w Centrum Symulacji Medycznej, a następnie podczas zajęć z pacjentami. Program zaplanowano tak, by już podczas zdobywania wiedzy z nauk podstawowych, łączyć ją z elementami wiedzy klinicznej.

Wszystkim studentom, doktorantom i pracownikom UMW życzymy twórczych działań na rzecz rozwoju nauki oraz radości z ich realizacji!

Źródło: UMW
Fot.: T. Walów

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?