Skrót artykułu Strzałka

W tym roku zmagania sportowe zbiegły się w czasie z Krajowym Zjazdem Lekarzy, przez co nie wszyscy coroczni zawodnicy mogli wziąć udział w zawodach. Mimo nieobecności części zawodników,  zawody po raz kolejny udowodniły, że na macie liczy się technika, pasja i ogromny wzajemny szacunek, czyli wartości tak bliskie naszej codziennej pracy zawodowej.

Tegoroczna frekwencja i zacięte pojedynki potwierdzają, że jiu-jitsu wśród medyków ma się świetnie i stale się rozwija. Na szczególne wyróżnienie i ogromne gratulacje zasługują zawodnicy, którzy w tegorocznych drabinkach wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Wspólne zdjęcie przed zawodami

Mistrzostwa w brazylijskim jiu-jitsu po raz siódmy

Za nami siódma już edycja Mistrzostw Polski Lekarzy i Zawodów Medycznych w brazylijskim jiu-jitsu. Wydarzenie to na stałe wpisało się w sportowy kalendarz naszego środowiska, po raz kolejny gromadząc na matach pasjonatów tego sportu  w klubie Wroxgym we Wrocławiu.

W tym roku zmagania sportowe zbiegły się w czasie z Krajowym Zjazdem Lekarzy, przez co nie wszyscy coroczni zawodnicy mogli wziąć udział w zawodach. Mimo nieobecności części zawodników,  zawody po raz kolejny udowodniły, że na macie liczy się technika, pasja i ogromny wzajemny szacunek, czyli wartości tak bliskie naszej codziennej pracy zawodowej.

Tegoroczna frekwencja i zacięte pojedynki potwierdzają, że jiu-jitsu wśród medyków ma się świetnie i stale się rozwija. Na szczególne wyróżnienie i ogromne gratulacje zasługują zawodnicy, którzy w tegorocznych drabinkach wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Piotr Woźniak, Jan Sojak, Maciej Zieliński

Świetną formę w tym roku zaprezentowali m.in.:

– Olga Trześniawska
– Tomasz Batóg
– Maciej Zabielski zwycięzca dwóch kategorii Open
– Jan Stojak
– Paweł Pasz
– Dawid Pacek
– Artem Dorosh

a także: Michał Adamski, Oskar Jankowiak, Zakhar Bilyk.

Wydarzenie to tradycyjnie miało nie tylko wymiar stricte sportowy, ale również integracyjny. Możliwość spotkania się na macie lekarzy, stomatologów i przedstawicieli innych zawodów medycznych z różnych części kraju to budowanie cennych relacji, które procentują na lata.

Jeśli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami sportowymi dla lekarzy – obserwujcie nas na Facebooku.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę:
Komisja Sportu Dolnośląskiej Izby Lekarskiej

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim startującym w siódmej edycji. Do zobaczenia na kolejnych zawodach! 

Michał Głuszek 

Komisja Sportu Dolnośląskiej Rady Lekarskiej

Fot . z archiwum M.G.

Zaloguj się

Jesteś tu pierwszy raz? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?