W tym roku zmagania sportowe zbiegły się w czasie z Krajowym Zjazdem Lekarzy, przez co nie wszyscy coroczni zawodnicy mogli wziąć udział w zawodach. Mimo nieobecności części zawodników, zawody po raz kolejny udowodniły, że na macie liczy się technika, pasja i ogromny wzajemny szacunek, czyli wartości tak bliskie naszej codziennej pracy zawodowej.
Tegoroczna frekwencja i zacięte pojedynki potwierdzają, że jiu-jitsu wśród medyków ma się świetnie i stale się rozwija. Na szczególne wyróżnienie i ogromne gratulacje zasługują zawodnicy, którzy w tegorocznych drabinkach wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Wspólne zdjęcie przed zawodami
Mistrzostwa w brazylijskim jiu-jitsu po raz siódmy
Za nami siódma już edycja Mistrzostw Polski Lekarzy i Zawodów Medycznych w brazylijskim jiu-jitsu. Wydarzenie to na stałe wpisało się w sportowy kalendarz naszego środowiska, po raz kolejny gromadząc na matach pasjonatów tego sportu w klubie Wroxgym we Wrocławiu.
W tym roku zmagania sportowe zbiegły się w czasie z Krajowym Zjazdem Lekarzy, przez co nie wszyscy coroczni zawodnicy mogli wziąć udział w zawodach. Mimo nieobecności części zawodników, zawody po raz kolejny udowodniły, że na macie liczy się technika, pasja i ogromny wzajemny szacunek, czyli wartości tak bliskie naszej codziennej pracy zawodowej.
Tegoroczna frekwencja i zacięte pojedynki potwierdzają, że jiu-jitsu wśród medyków ma się świetnie i stale się rozwija. Na szczególne wyróżnienie i ogromne gratulacje zasługują zawodnicy, którzy w tegorocznych drabinkach wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Piotr Woźniak, Jan Sojak, Maciej Zieliński
Świetną formę w tym roku zaprezentowali m.in.:
– Olga Trześniawska
– Tomasz Batóg
– Maciej Zabielski ‒ zwycięzca dwóch kategorii Open
– Jan Stojak
– Paweł Pasz
– Dawid Pacek
– Artem Dorosh
a także: Michał Adamski, Oskar Jankowiak, Zakhar Bilyk.
Wydarzenie to tradycyjnie miało nie tylko wymiar stricte sportowy, ale również integracyjny. Możliwość spotkania się na macie lekarzy, stomatologów i przedstawicieli innych zawodów medycznych z różnych części kraju to budowanie cennych relacji, które procentują na lata.
Jeśli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami sportowymi dla lekarzy – obserwujcie nas na Facebooku.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: Komisja Sportu Dolnośląskiej Izby Lekarskiej
Raz jeszcze gratulujemy wszystkim startującym w siódmej edycji. Do zobaczenia na kolejnych zawodach!
Michał Głuszek
Komisja Sportu Dolnośląskiej Rady Lekarskiej
Fot . z archiwum M.G.