Dokumenty ułatwiające udzielenie świadczenia lekarskiego uchodźcom z Ukrainy i polsko-ukraiński słownik medyczny

W związku z napływem dużej liczby uchodźców z Ukrainy Dolnośląska Izba Lekarska, podobnie jak Naczelna Izba Lekarska i pozostałe OIL, chce ułatwić lekarzom i lekarzom dentystom komunikację z pacjentami cudzoziemcami. Członkowie DIL – w załącznikach poniżej znajdziecie dwujęzyczne formularze i wywiady (polsko-ukraińskie), które ułatwią Wam udzielenie świadczenia obywatelowi Ukrainy. Za ich opracowaniem stoją następujące osoby: farm. Dawid Zaczyk, mgr farm. Weronika Guzenda, Vasylyna Kravchuk, Anna Wardęga, Paweł Parfienczyk, mgr piel. Gilbert Kolbe, Ivanna Davydiuk, Dominika Antoniszczak, Zinaida Hanuzek, Maciej Przybył, Ruslana Kravets, Aleksandra Krupa, Agnieszka Dziedzina, Bogna Prusowska, Rafał Roszkowski.

Dodatkowo, w ramach kooperacji ze Związkiem Zawodowym Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie, oraz dzięki ich uprzejmości, udostępniamy polsko-ukraiński słownik medyczny, w którym znajdują się najczęściej używane zwroty i słowa podczas badania lekarskiego.

Przypominamy przy tej okazji, że Dolnośląska Izba Lekarska uruchomiła specjalną skrzynkę mailową: pomocukrainiedil@dilnet.wroc.pl, na którą można przekazywać informacje o przeprowadzanych akcjach humanitarnych, zgłaszać inicjatywy medyczne związane z pomocą dla uchodźców i prośby o ewentualną pomoc w ich organizacji, a także kierować prośby o pomoc dla rodzin lekarzy i lekarzy dentystów z Ukrainy, przebywających w naszym kraju i dla tych będących w Ukrainie oraz wszelkie propozycje działań związanych z aktualną sytuacją kryzysową. Kontakt także telefoniczny: 71 798 80 50.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?