Szanowni Państwo,
z okazji obchodów Roku Jerzego Nowosielskiego i zbliżających się Dni Babci i Dziadka
mamy przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert
AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy
i Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej Katapetasma
Szanowni Państwo,
z okazji obchodów Roku Jerzego Nowosielskiego i zbliżających się Dni Babci i Dziadka
mamy przyjemność zaprosić na wyjątkowy
koncert
AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy
i Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej Katapetasma
który odbędzie się
13 stycznia, (sobota) godz. 19.00
Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Bezpłatne wejściówki można odebrać osobiście lub zarezerwować telefonicznie bądź mailowo i
odebrać w terminie do czwartku 11.01.2024 r.
w Punkcie Informacyjnym WCRS – Wrocławskiego Centrum Seniora
tel. 71 344 44 44
lub e-mail: karta.seniora@wcrs.pl
adres: pl. Dominikański 6, pok. nr 15, parter
Punkt czynny poniedziałek – czwartek w godz. 9.00 – 15.00
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. O dostępności wejściówek decyduje liczba zgłoszeń – będą one wydawane według kolejności rezerwacji lub bezpośredniego odbioru.
Więcej o wykonawcach:
AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy to jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce. Została powołana przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą. Od początku miała być obszarem dla artystycznych poszukiwań i twórczego rozwoju, wspólnego kreowania sztuki najwyższej jakości.
Nazwa AUKSO (gr. wzrastanie) stała się dewizą zespołu. Mówi o potrzebie doskonalenia i konsekwencji, o podejmowaniu wyzwań i otwarciu. W tę ideę wpisują się projekty podejmowane przez AUKSO. Repertuar zespołu rozpięty jest od klasyki po muzykę współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.
Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej KATAPETASMA (z gr. zasłona oddzielająca ołtarzową część świątyni od pozostałych części) odkrywa esencję piękna zawartego na przestrzeni całej historii muzyki cerkiewnej.
Szczególnie ważny repertuar w działalności zespołu to utwory, których konstrukcja muzyczna pochodzi z najstarszych tradycji śpiewu cerkiewnego, takich jak bizantyjska, staroruska czy gruzińska.
Ponadto kluczowym zadaniem zespołu jest poszukiwanie i odtworzenie prawosławnej tradycji nabożeństw w dawnej Rzeczpospolitej. Członkowie chóru, to aktywni uczestnicy liturgii, psalmiści, dyrygenci i teolodzy, traktujący działalność koncertową jako przedłużenie muzycznego doświadczenia liturgii.