ORGANIZATOR SZKOLENIA
Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Katedra Psychiatrii Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
DATA SZKOLENIA
Szkolenie dwudniowe w terminie:
Część I: 5 kwietnia 2024r. w godzinach 16-20
Część II: 6 kwietnia 2024r. w godzinach: 9-15
FORMA REALIZACJI SZKOLENIA
Szkolenie obejmuje dwa dni szkoleniowe i składa się łącznie z 13 godzin dydaktycznych. Szkolenie zawiera dwa bloki tematyczne ćwiczeń. Forma szkolenia to warsztaty interpersonalne. Uczestnik szkolenia otrzyma zdigitalizowane poświadczenie kwalifikacji w postaci mikropoświadczenia „Sztuka Skutecznej Komunikacji w Ochronie Zdrowia” w systemie Odznaka +.
ADRESACI SZKOLENIA:
Pracownicy ochrony zdrowia tj. m.in. lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni oraz osoby posiadające tytuł magistra lub magistra inżyniera w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.
KADRA DYDTAKTYCZNA:
Wykładowcy posiadają wieloletnią praktyczna znajomość zagadnień merytorycznych omawianych na szkoleniu oraz doświadczenie w kształceniu m. in. Studentów, doktorantów rezydentów.
ZAKRES MERYTORYCZNY WARSZTATÓW:
Rozumienie znaczenia komunikacji werbalnej i niewerbalnej: analiza wpływu sposobu mówienia oraz gestów na skuteczność przekazywania informacji między personelem medycznym a pacjentem, w tym rola pierwszego wrażenia.
Aktywne słuchanie i wyrażanie empatii w komunikacji: trening umiejętności aktywnego słuchania i wyrażania empatii w kontekście informowania o diagnozie oraz budowania pozytywnej relacji z pacjentem.
Identyfikacja i przezwyciężanie barier komunikacyjnych: analiza barier komunikacyjnych po stronie pracownika ochrony zdrowia i pacjenta oraz opracowywanie strategii efektywnego przekazywania informacji pomimo tych barier.
Pogłębianie umiejętności prowadzenia rozmowy z zastosowaniem technik podążania, odzwierciedlania i parafrazowania.
Znaczenie osobowości pracownika ochrony zdrowia i pacjenta w procesie leczenia: świadomość wpływu osobowości na relację specjalista-pacjenta oraz umiejętność dostosowanego komunikowania się.
Poznanie sygnałów niewerbalnych i zjawiska przeniesienia w relacji specjalista-pacjent: identyfikacja subtelnych sygnałów niewerbalnych oraz zrozumienie przeniesienia i przeciwprzeniesienia w kontekście relacji terapeutycznej.
Rozpoznawanie sygnałów oporu u pacjenta. Radzenie sobie z oporem.
Przykłady dialogu motywującego i możliwości jego zastosowania.
WARUNKI OTRZYMANIA MIKROPOŚWIADCZENIA
Test wiedzy zaliczony na poziomie min. 51% oraz wymagana obecność na poziomie minimum 80% . Weryfikacja obecności na szkoleniach stacjonarnych odbywa się na podstawie podpisu na liście obecności.
ZAPISY
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego
LINK: https://forms.office.com/e/tKrHy8Z35m
Liczna miejsc ograniczona: 16 osób
Termin szkolenia zostanie potwierdzony na 4 dni przed szkoleniem na podany adres e-mail w formularzu zgłoszenia.
Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku niezebrania się odpowiednio licznej grupy uczestników.
KOSZT SZKOLENIA
Koszt szkolenia – 916,00 PLN
Wpłaty prosimy wnosić:
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
ul. Pasteura 1, 50-367 Wrocław
na rachunek: 87 1090 2402 0000 0001 5183 2644 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod szkolenia (SSKwOZ/IED/01/2024)
oraz przesłanie potwierdzenia dokonania płatności na maila szkolenia-ckp@umw.edu.pl
Po otrzymaniu płatności organizator nie później niż na 2 dni przed szkoleniem wyśle pocztą elektroniczną do wszystkich uczestników szczegółowe informacje o szkoleniu, tj. dokładne miejsce oraz szczegółowy program szkolenia.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu:
Centrum Kształcenia Podyplomowego
Zespół ds. Szkoleniowo-Konferencyjnych
Tel: +48 71 784 19 89
e-mail: szkolenia-ckp@umw.edu.pl
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach