Skrót artykułu Strzałka

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich oraz Lean w Medycynie Sp. z o.o. zapraszają do zapoznania się z ofertą pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Master od Lean Healthcare Management

https://lean.umw.edu.pl/

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich oraz Lean w Medycynie Sp. z o.o. zapraszają do zapoznania się z ofertą pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Master od Lean Healthcare Management:

https://lean.umw.edu.pl/

Studia podyplomowe „Master of Lean Healthcare Management” to wyspecjalizowany program studiów podyplomowych dla osób pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie efektywnego zarządzania w sferze opieki zdrowotnej z wykorzystaniem koncepcji Lean Management. Studia podyplomowe „Master of Lean Healthcare Management” oparte zostały na unikalnym, interdyscyplinarnym programie, który łączy w sobie najlepsze praktyki zarządzania, metodyki Lean Management oraz umiejętności związanych z opieką zdrowotną.

Studia podyplomowe są dedykowane do szerokiego grona pracowników sektora opieki zdrowotnej m.in.:
• lekarzy,
• lekarzy dentystów,
• ratowników medycznych,
• pielęgniarek,
• farmaceutów,
• diagnostów laboratoryjnych,
• kierowników obszaru administracyjnego (tj. np. Działu Personalnego, Księgowości),
• pełnomocników ds. jakości,
• menedżerów szpitali,
• dyrektorów,
• innych specjalistów, którzy chcieliby doskonalić procesy i zwiększać efektywność w swoich obszarach jednostkach.

Studia te przyniosą wiele korzyści dla uczestników, którzy je ukończą, najważniejsze z nich to m.in.:
• zwiększenie wiedzy o Lean Management i zastosowaniu go w opiece zdrowotnej,
• nauczenie się jak eliminować marnotrawstwo oraz jak poprawiać przepływ pracy,
• zdobycie i poszerzenie wiedzy jak tworzyć kulturę ciągłego doskonalenia.

Dodatkowo uczestnicy studiów podyplomowych zdobędą praktyczne umiejętności, które pomogą im wprowadzić i zarządzać zmianami w ich organizacjach, a także będą potrafili lepiej rozumieć i analizować dane, aby podejmować świadome decyzje.

Po ukończeniu tych studiów, absolwenci będą mogli wprowadzać i monitorować procesy oparte na Lean w swoich placówkach medycznych, co przyczyni się do poprawy jakości opieki nad pacjentem, zwiększenia efektywności i redukcji kosztów.

Podsumowując ukończenie studiów podyplomowych „Master of Lean Healthcare Management” pomoże pracownikom sektora ochrony zdrowia nabyć nowe umiejętności i wiedzę, która przyczyni się do doskonalenia standardów opieki zdrowotnej i zarządzania placówkami służby zdrowia.

O Lean Management:
Lean Management to podejście do zarządzania, które koncentruje się na maksymalizowaniu wartości dla klienta przy minimalizacji marnotrawstwa zasobów i czasu. To podejście może być z powodzeniem stosowane w różnych branżach, w tym również w sektorze ochrony zdrowia (m. in. przez lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarki, ratowników medycznych i inny specjalistów z dziedzin mający zastosowanie w ochronie zdrowia).
Lean Management pomaga w zwiększeniu efektywności pracy i poprawie jakości obsługi pacjentów.

Zastosowanie Lean Management w ochronie zdrowia to między innymi:
• Analiza procesów – w ramach Lean Management zaleca się analizę i mapowanie procesów w celu identyfikacji obszarów, w których można wprowadzić usprawnienia. Analiza procesów pomaga w identyfikacji obszarów, w których pacjenci muszą czekać lub w których pojawiają się problemy związane z organizacją pracy, co może prowadzić do niezadowolenia pacjentów i strat finansowych.
• Kaizen – to podejście do ciągłego doskonalenia, które pozwala na wprowadzanie ulepszeń w procesach w sposób ciągły. Kaizen może być stosowany do ciągłej poprawy procesów, jak również do wprowadzania usprawnień w obszarze m.in. zaopatrzenia medycznego i serwisowania sprzętu medycznego.
• Jakość usług medycznych, wartość dla pacjenta – w Lean Management to skupianie się na maksymalizowaniu wartości dla pacjenta. Niniejsze oznacza dostarczenie usług, które odpowiadają na potrzeby pacjenta, w sposób skuteczny i efektywny. Oznacza to np. skrócenie czasu oczekiwania na wizytę, lepszą organizację harmonogramu np. operacji, czy dostarczanie informacji na temat procedur w sposób łatwy do zrozumienia.
• 5S – m.in. poprawa organizacji pracy i efektywności poprzez utrzymywanie czystości i porządku w miejscu pracy. 5S może pomóc w poprawie organizacji m. in. gabinetów lekarskich czy też gabinetów dentystycznych, lepszej organizacji przestrzeni i składowania sprzętu, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne przeprowadzanie zabiegów medycznych.

Wprowadzenie Lean Management w ochronie zdrowia zwiększa efektywność pracy, poprawia jakość obsługi pacjentów oraz pozwala na redukcję kosztów. Poprawia także motywację i zaangażowanie pracowników.

Zaloguj się

Jesteś tu pierwszy raz? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?