DO PROKURATURY WYŁĄCZNIE Z ADWOKATEM

Koleżanki i Koledzy

Spory prawne w zawodzie medycznym nie należą do rzadkości. Pacjent nagrał, gdy lekarz źle się do niego odnosił w gabinecie, teraz lekarz obawia się o konsekwencje. Osoba pozostająca pod opieką chirurga zmarła i lekarz nie wie, czy będzie musiał w sądzie wystąpić jako świadek. Niepewność i nieznajomość realiów sali sądowej to okoliczności negatywnie wpływające na naszą zdolność do skutecznej obrony. W takich przypadkach nieoceniona jest pomoc prawnika.

DO PROKURATURY WYŁĄCZNIE Z ADWOKATEM

Coraz częściej docierają do nas sygnały, że lekarze i lekarze dentyści są wzywani do prokuratury w charakterze świadków w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzeń niepożądanych. Niestety, na skutek własnej nieświadomości tajników prawnych, przy braku wsparcia prawnika, często wychodzą oni z takich wizyt już jako oskarżeni.

Aby zapobiec tego typu sytuacjom, bezpłatną pomoc zapewni Państwu Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. we współpracy z Dolnośląską Izbą Lekarską.

1 kwietnia 2018 każdy członek Dolnośląskiej Izby Lekarskiej został objęty ochroną w ramach pilotażowej usługi Asysta Adwokata, otrzymując dostęp do wyspecjalizowanej kancelarii prawnej. W sytuacji wezwania do prokuratury wybrany przez Państwa prawnik będzie Wam towarzyszyć podczas przesłuchiwania w prokuraturze, udzieli też Państwu porad związanych z samym przesłuchaniem oraz dalszym postępowaniem.

Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na fakt, że powyższa oferta obejmuje jedynie sytuację związaną z wezwaniem do prokuratury. W celu zapewnienia sobie pełnej ochrony prawnej, a także zwrotu kosztów procesowych, zachęcam Państwa do zapoznania się z ubezpieczeniem ochrony prawnej obejmującym pełen zakres pomocy prawnej w sprawach zawodowych, a także zwrot kosztów sądowych i kosztów pełnomocników.

Szczegóły dotyczące skorzystania z asysty adwokata: 

tel. 507 006 847
kom. 600 046 202
e-mail: Anna.Knotz@interpolska.pl
e-mail: dil@dilnet.wroc.pl

 

Dolnośląska Rada Lekarska

Zaloguj się

Jesteś tu pierwszy raz? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?